piatok 27. júla 2012

Malá Fatra - okolie Terchovej

S dnešným dovolenkovým tipom sa presúvame do Malej Fatry.


Turistika v okolí Terchovej je pomerne náročná, ale je možné ju prispôsobiť aj pre rodiny s deťmi (napr. využitím lanovky na hrebeň). Odporúčam zdolať Veľký a/alebo Malý Rozsutec, náučný chodník Jánošíkove diery, fatranský Kriváň a spraviť si výlet k šútovskému vodopádu (my sme sa k vodopádu vybrali pešo priamo z Terchovej a teda sme museli vyjsť na hlavný hrebeň a na opačnom konci zliezť dolu k vodopádu, potom nás čakala tá istá trasa v opačnom smere - zlá voľba, už nikdy viac. Voľte radšej štart z obce Šútovo).

Šútovský vodopád
Veľký Rozsutec (vraj menej náročný ako ten Malý) má výšku 1609,7 m.n.m. a patrí k najkrajším vrchov na Slovensku. Je symbolom pohoria a nachádza sa aj v logu národného parku Malá Fatra (toľko Wikipedia). A ja dodávam, že naozaj stojí za to.Jánošíkove diery sú 2 hodinový náučný chodník, kde na vás čakajú vodopády, rebríky, skalné útvary, zaujímavá flóra a fauna. A trošku máličko namáhavý terén.


Pikoška na záver: okrem toho, že rebríky a skalné schody sú výborným prostriedkom na tvarovanie spodnej časti tela, sú aj výborným prostriedkom na chudnutie. Počas nášho 5-dňového pobytu nám ubudol každý deň 1 cm z pásu :) 

Dajte vedieť, ako sa v Malej Fatre páčilo vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára