pondelok 18. februára 2013

Dodatok k metabolizmu

V nadväznosti na článok z piatku ma dnes po ceste z práce napadla ešte jedna pre vás podstatná vec :)
Taká malá motivácia k cvičeniu..
Ak porovnáme bazálny metabolizmus (čiže energiu, ktorú spáli vaše telo pri absolútnom pokoji - teda bez toho, aby ste čokoľvek museli robiť) dvoch rovnako starých... no dobre, tak teda dvoch rovnako mladých :) žien, s rovnakou váhou i výškou, pričom jedna z nich bude pravidelne makať vo fitku a druhá bude napríklad žena v domácnosti, viete, čo zistíme?

Ak ste si teraz povedali, že tá prvá bude mať o čosi viac svalovej hmoty, bingo, máte pravdu. Ale kde je tu tá motivácia, ktorú som spomínala vyššie?
No predsa: viac svalovej hmoty = rýchlejší bazálny metabolimus = viac v pokoji spálených kalórií = rýchlejší úbytok tukových zásob (a to tak počas cvičenia, ako aj v čase oddychu).

Ešte stále som vás nepresvedčila chytiť činky do rúk? 
(..ale zas na druhej strane: komu niet rady, tomu niet pomoci..). Dobrú noc. 

Foto zdroj: internet

1 komentár:

  1. Ahojda. Moc se mi líbí tvůj blog! Ráda bych Tě pozvala na můj web, který je zaměřen především na poruchy příjmu potravy, ale pozor- ne thinspo, ba právě naopak.Najde tam recepty, které nikde jinde nenajdeš..převážně clean eating, tipy, články postřehy...a v brzké době se rozjede projekt na pomoc lidem s PPP, jen čekáme s kamarádkou, kdy ho schválí krasna.cz. Na blog určitě mrkni, každopádně si tam najdeš to "svoje". A pokud by se ti u mě opravdu moc líbilo, můžeš se přidat mezi mé Followers aneb pravidelné čtenáře (v levém sloupci mého blogu). Přeju krásný zbytek dne. Andie xoxoxox
    www.andie-chambers.blogspot.cz

    OdpovedaťOdstrániť